GÜNEŞLİ OKUL ÖNCESİ BÖLÜMÜ

Güneşli okul öncesi eğitimcileri olarak bizler çocukların gelecekte uyumlu ve başarılı olabilmeleri için 30-66 ay arası öğrencileri ve oyun grupları ile en sağlıklı eğitim yollarının geliştirilmesi çabası içindeyiz. Tüm çalışmalarımızı "Çocuk İçin Doğru Olan Ne İse, O Yapılır" ilkesi bizleri yönlendirir. Bu modele göre; OKYANUS'TA HER ÇOCUK ÖZELDİR Çocukların ne yapabildiği değil, ne yapabileceği üzerinde durulur. Öğrenme için istek çocuğun içinden gelir, Çocuk soru sorar, keşfeder. Öğretmen çocukları destekler, çocuklar pasif alıcılar değil, kendi öğrenmelerinin aktif sorumlularıdır.
Her bir çocuğun gelişim düzeyini, becerilerini, yeteneklerini ve kişilik özelliklerinde ki farklılıkları dikkate alırız. Amacımız, çocuğu olduğu noktada kabul etmek ve onun bu noktadan başlayarak gelişmesine destek olmaktır.
Okulumuzda okul öncesi dönemi çocuklarımız kendi ay gruplarına göre hazırlanmış sınıflarda M.E.B.'na bağlı olarak özel hazırlanmış eğitim programları ,farklı eğitim modelleri ve teknikleriyle kalıcı eğitim ortamlarında Gems,Proje Tabanlı Eğitim Modelleri ve Scamper gibi teknikler ile eğitim almaktadır.

OKYANUSTA 'YABANCI DİL ÖĞRENMEK EĞLENCEDİR.

Okulumuzda her yaş grubunda farklılık gösteren İngilizce Eğitimimiz etkinlikleri alanında uzman Yabancı ve Türk öğretmenler tarafından verilmektedir. Etkinlikler planlanırken; şarkılar, danslar, oyunlar, tekerlemeler, öyküleme, canlandırma, mimikler ve jestlerin yanı sıra, resimli kartlar, posterler, gerçek nesneler, dinleme kasetleri, video, CD-ROM programları, akıllı tahta ve kuklalar gibi materyallerle desteklemektedir. Tüm sınıf seviyelerinde kullanılan kitaplar "Avrupa Konseyi Yabancı Diller Ortak Kriterlerine" uygun olarak seçilmiştir.


Toplam Alan:
Okul geneli 8000 metrekare okul öncesi bölümümüz 1000 metrekareye sahiptir.

Diğer Alanlarımız:
Oyun Salonu, Uyku Odası, Konferans Salonu, Revir, Yemekhane, Bilgisayar Laboratuarı, Müzik ve Resim Atölyesi, Kapalı Spor Salonu, Yüzme havuzu

Toplam Okul öncesi sınıf sayısı: 6
Oyun Grubu:1
Sınıf kapasitesi: 20
Toplam öğrenci kapasitesi: 120

OKUL ÖNCESİ ETKİNLİK ALANLARI

Oyun salonu: Pek çok oyuncakların yer aldığı ve öğrencilerimizin oyun oynayarak keyifli vakit geçirdikleri oyun alanlarımızda büyük etkinlik ve partilerde yapılmaktadır. Çocukların hayal dünyasında keşif yapmasını sağlayan, yaratıcılıklarının ve paylaşımlarının arttığı oyun alanlarında keyifli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.
FasTrackids Odası: Amerika patenti olan ve 12 konudan oluşan bu programda, çocukların dil gelişimleri, özgüveni ve sunum yapma becerisi gibi, kendini doğru ifade edebilecekleri birçok alanda gelişim göstermektedirler. Smart board tahtada çizgi film karakterleriyle işlenen ders de, dikkat süresi çocuklarda oldukça artmaktadır. Eğitimin içinde drama, deneyler, sanat etkinlikler, grup çalışmaları, el-göz koordinasyonu ve büyük kas çalışmalarıyla yeni bilgiler çocuklara aktarılmaktadır. Konu esnasında video çekimleri yapılmakta ve konu sonunda ailelerimize gönderilmektedir.
Bilgisayar Atölyesi: Teknolojinin her alanında öğrencileri geliştirmek ve onlardan bir adım önde olarak yol gösteren eğitimcilerimiz sadece akademik alanda değil sosyal alanda da eğitim sağlanmaktadır. Zihinsel koordinasyon, dikkat geliştirme ve farkındalık geliştirmek için çalışma ve oyunlarla sürdürdüğü eğitim eğlenceli etkinliklerle verilmektedir.
Müzik Atölyesi: Ritim duygusunun geliştiği ve çocukların müziğe ilgi duydukları okul öncesi dönemde, sınıf ve branş öğretmenleri tarafından eğitim verilmektedir. Birçok ritim aletini tanıyan çocuklar Orff eğitimi alarak eğlenceli çalışmalar yapmaktadır.
Resim atölyesi: El-göz koordinasyonunu destekleyen çalışmalarla çocuklarımız gelişmektedir. Farklı teknik ve malzemeler kullanan öğrencilerimiz yeni ürünler ederken yaratıcılıkları artmaktadır. Uygulanan çalışmalar sergilenerek öğrencilerimizin motivasyonları arttırılmaktadır.
GÜNEŞLİ OKYANUS KOLEJİNDE SİHİRLİ YILLAR...

İLGİ VE YETENEK ODALARI:

Çocuklar yetenekleri ile doğarlar. Her çocuğun yeteneği şifreli bir mücevher kutusu gibidir. Onun şifresini çözmek biz yetişkinlere düşer. Bu şifre ne zaman çözülürse, çocuk o zaman başarılı ve mutlu olur.

ÇOCUKLARDA YETENEKLERİN KEŞFİ
Her öğrencinin kolaylıkla öğrenebildiği bir yol vardır ve yine her öğrencinin, ne kadar öğrenme güçlüğü çekse de, mutlaka yetenekli olduğu bir beceri alanı vardır. Önemli olan eğitimciler ve aileler olarak, çocukların ilgi ve yeteneklerini dikkatle gözlemleyerek, onların kendilerini güçlü hissettikleri alanları keşfedebilmektir. Sınıflarımızda görsel, bedensel, doğa ve müzik zekâsı gibi Çoklu Zekâ öğretim alanları kullanılmaktadır. Öğrencilerin bu alanlardaki yeteneklerini en üst noktaya çıkarmayı ve onların bu alanlardaki ilgi ve eğilimlerini bir araç olarak kullanarak, eğitim ve öğretim ortamlarını zevkli hale getirmeyi, dolayısıyla da öğrenme fırsatlarını arttırmayı amaçlamaktayız. Uzman öğretmenler, Sınıf öğretmenlerimiz, aile ve okul psikologu işbirliği ile öğrencilerimiz seçtikleri alanlar doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirirler.

DOĞRU YÖNLENDİRME, YÜKSEK PERFORMANS!

Öğrencilerimiz;
-Matematik İlgi ve Yetenek Odamızda, olayları algılamada daha geniş bir düşünce anlayışına sahip olurken,
-Fen ve Matematik İlgi ve Yetenek Odamızda araştırır,
-Neden sonuç ilişkisi kurar.
-Müzik İlgi ve Yetenek Odamızda ritim duygusu gelişir,
-Orff Metodu ile Temel Müzik Eğitimi alır.
-Drama İlgi ve Yetenek Odamızda sosyalleşir, özgüveni artar.
-Jimnastik İlgi ve Yetenek Odamızda bedenini fark eder, eğlenir.
-Resim İlgi ve Yetenek Odamızda iç dünyasını keşfeder, paylaşır.
-Dans İlgi ve Yetenek Odamızda esnek bir denge ve hareket yeteneği kazanır.

YAŞAM ALANLARIMIZ:
Yemekhane:
İnci Catering tarafından hazırlanan günlük yiyecekler ve içilen su dahil olmak üzere her gün numune alınarak sağlık kontrolünden geçmektedir. Hazırlanan yemek listesi günlük kalori, protein, karbonhidrat ve vitamin olarak gıda mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır.
Uyku Odası: Küçük yaş grubu için hazırlanmış olan uyku odasında günlük bedensel ve zihinsel dinlenme sağlanmaktadır. Uyku öncesi hikâye dinleme esnasında öğrencilerin hayal kurma becerileri artmaktadır.
Tuvaletler: Cinsiyet kimliğinin gelişmeye başladığı bu dönemde, öğrenciler için özel olarak hazırlanan ve her yaş grubuna göre seçilen lavabo ve tuvaletler bulunmaktadır. Öğretmenlerin eşliğinde çocuklarımızın öz bakım ihtiyaçları karşılanmaktadır.
Revir: Okulumuzda hemşiremizin bulunduğu acil müdahalelerin ve ilkyarımın yapıldığı revirimiz bulunmaktadır.

 


İlgili Müdür Yardımcısı

Sema PALAsemapala@okyanuskoleji.k12.tr

E-Posta :

gunesli@okyanuskoleji.k12.tr

Telefon :

0 212 515 10 11

Faks :

0 212 602 08 03

Bağlar Mah. Atatürk Cad. No:34 Güneşli - İSTANBUL